Ana Sayfa / genel / Müslüm Gürses’in kabiri açılabilir

Müslüm Gürses’in kabiri açılabilir

Usta magazin yazarı Ali Eyüboğlu, köşesinde olayı şu şekilde aktardı:

“Gürses’in amca kızı Hatice Akbaş’ın erkek çocuğu Mehmet Ölmez’den ilginç bir e-posta aldım: ‘Ali Bey, biz Müslüm Gürses’in yakın akrabalarıyız. Müslüm Gürses’in ölümünün hemen peşinden bir takım şüpheler doğmuştu ve bunlar hali hazırda de devam etmektedir…Zincirlikuyu gasilhanesinde cenazeyi dolaptan alıp yıkama yerine getirdik. Kefeni açtık, gördüğümüz manzara içler acısıydı. Müslüm Gürses’i tanıyamadık. Naaş çürümeye başlamıştı ve şişmişti. Ayak parmakları, kolları çürümüştü. Hayrete düşerek bağırmaya başlayınca imam, çoktan beri hastanede yattığı için bunun normal olduğunu söyledi. ‘Peki koku ve bu çürümeye başlaması neyin nesi?’ dedik, sustu. İbrahim Tatlıses acaba doğruları mı dile getirdi diye düşünmeye başladık haliyle.”
Müslüm Gürses’in akrabalarının iddiaların araştırılmasını istediklerini belirten Ali Eyüboğlu, Muhterem Nur’un, eşinin yeterince acı çektiğini düşündüğü için cenazesine otopsi yapılmasını istemediğini belirtti. Usta sanatçının ölümüyle alakalı iddiaların ehemmiyetli olduğunu vurgulayan Eyüboğlu, yazısını şöyle bitirdi:

“Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Umut Oran’ın yazılı sual önergesine güvenerek Müslüm Gürses’in ölüm raporunu açıkladığında da, olay savcılığa intikal etmeden iyice kavuşacaktır aydınlığa.”

Bir önceki yazımız olan Tamer Karadağlı'dan Beşiktaşlı cevabı başlıklı makalemizde beşiktaşlı, cevabı ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Rize’de FETÖ operasyonu 3 kişi gözaltında!

RİZE Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü tahkikat çerçevesinde Rize Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ile …

.