Ana Sayfa / genel / Niyazi Koyuncu: Yazıklar olsun!

Niyazi Koyuncu: Yazıklar olsun!

Koyuncu, ilk sefer bir nevruz etkinliğine katıldığını izah ederek , anadilde şarkı söylediğini ve Diyarbakırlıların kendisini bağrına bastığını söyledi. Koyuncu sosyal medyadan kendisine yönelik hakaret mesajlarına ise “yazıklar olsun” sözleriyle reaksiyon verdi.

NEVRUZ ETKİNLİĞİ İÇİN ARADIKLARINDA TEREDDÜTSÜZ KABUL ETTİM

İlk katıldığım Nevruz Kutlamasıydı. Ben sanatla uğraşan biriyim, sanatçı diyemiyorum, kendime. Benim ülkemde yaşanan her olaya beşeri açıdan baktım, siyasi açıdan değil. Yalnızca beşeri açıdan bakınca, geçtiğimiz günlerde Sinop’ta yaşanan olaylar, linç kültürü, tahammülsüzlük beni korkutuyor. Nevruz için beni aradıkları zaman duraksamadan kabul ettim. Sahnede olduğum sırada zaman vakit suiistimal edildiğim birkaç an olsa da bu etkinlikte olmaktan mutluyum. Bu ülkede yeterince kan döküldü. Bunun durması için her çabası desteklemek zorundayım. Benim ülkem, tüm insanların birlikte yaşayabileceği bir coğrafya. Bugün de buna inandın. Farklılıklar bizim bağımızdır

ANADİLİMDE ŞARKILAR SÖYLEDİM, ORADAKİ İNSANLAR BENİ BAĞRINA BASTI

Barış süreci yaşanıyor olmasaydı, böyle bir süreçte olmasak böyle bir çağrı olur muydu, siz katılır mıydınız?
Barış varsa ben orada olmak isterdim, yeterince kan gördük, yeterince insan öldü. Biz Karadenizli olarak orada oldum, anadilimde şarkı söyledim, oradaki insanlara, onlar da beni bağırlarına bastı.

İLK KEZ BİR NEVRUZ ETKİNLİĞİNE KATILDIM

İnanılmaz bir kalabalık vardı, biraz hislerinizi alabilir miyim, o sahnede neler yaşadınız?
Bu kadar beklemiyordum haliyle. İlk katıldığım Nevruz etkinliğiydi. Heyecan vardı haliyle. ;O kadar kalabalık önünde şarkı söylemek o insanlara kardeşliği barışı anlatmak önemliydi. Herkes misafirperverdi.
Şarkılarınızı biliyorlar mıydı?

Biliyorlardı.

Kürtler arasında hayranlarınız çok mudur?

Bence müzik evrensel. Kendime hayran seçene biri değilim. Müzik bir araç, kardeşliğe sulha ile alakalı bir araç. Müziğin milliyeti olamaz. Evet, Kürt arkadaşlar bağrına bastı, yarın Ege’de her yerde şarkımızı söyleriz.
Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, umarız Birgün Karadeniz’de Kürtçe şarkılar söylenir, alkış tutulur, var mı ihtimal?
İnşallah olur. Savaşarak bir yere varamayız. Savaş halinde olmayı kabul edemiyorum Karadenizli olarak. Bu temenniler yerini bulsun.

ORADA LAZCA ŞARKI SÖYLEDİM DİYE BÖLÜCÜ MÜ OLDUM, YAZIKLAR OLSUN!

Peki desteklendin mi?

Sosyal medyada bana destek ve köstek mesajları da geldi. Onlar yerine ben utanıyorum. Küfretmek vatanperverlik değildir, hangisi benim kadar vatanperver merak ediyorum. Bugün sosyal medyada attılar tuttular, yarın başkasına yaparlar, yıllardır bu zihniyet hâkim olduğu için bir arpa yol alamadık. Ben Diyarbakır’a gelip Lazca şarkı söyledim diye Lazlığımı mı kaybettim, Kürt mü oldum, bölücü mü oldum, ne oldum? Ben birleştirici olmaya çalışıyorum. Bu zihniyete yazıklar olsun. Küfürlü iletiler vardı, bize yakışmaz. Bana küfür etmek vatanperverlik değildir. Dinleyenler elini yüreğine koysun. Yarından sonra umut dolu günlerimiz olacak.

KAYNAK: ahaber

 

Bir önceki yazımız olan Popstar Armağan evleniyor başlıklı makalemizde armağan, evleniyor ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Rize’de FETÖ operasyonu 3 kişi gözaltında!

RİZE Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü tahkikat çerçevesinde Rize Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ile …

.