Ana Sayfa / genel / Tamer Karadağlı’dan Beşiktaşlı cevabı

Tamer Karadağlı’dan Beşiktaşlı cevabı

ERSİN TURAN
KARABÜK

TED Koleji mezunu bilinen aktör Tamer Karadağlı, TED Karabük Koleji Mehmet Bülent Madenli Kapalı Spor Salonu’nda öğrencilerle bir araya geldi. Tamer Karadağlı’ya daha evvelki eşi Arzu Balkan ve kızı Zeyno eşlik etti. Alkışlar arasında salona giren Tamer Karadağlı’nın kısa öz geçmişi okunduktan sonra öğrencilere söz verildi. Karadağlı’ya ilk “Sizin gibi nasıl aktör oluruz?” suali soruldu. Karadağlı da, “Okulunu bitirmen gerekiyor, tiyatro bölümüne girip mezun olman gerekiyor ve en önemlsi çok çalışman lazım” dedi.

‘Çocuklar Duymasın’ isimli diziyi Birol Güven’in yazdığını belirten Karadağlı, şöyle konuştu: “İlk önce ben kabul etmemiştim beni ikna etti. TED’de okurken derslerden kaçmak için tiyatro bölümüne girmiştim, lakin sonra çok sevdim, ne olacağıma karar verememiştim, ‘oyuncu olayım hepsini oynarım’ dedim. Filmlerde oynamak çok güzel bir his, ben kendimi oyun bahçesinde bir çocuk gibi hissediyorum, hobimden para kazanıyorum.”
Evde Haluk gibi olmadığını belirten Karadağlı, “Haluk’tan çok parça var lakin onun kadar sert değilim. Haluk’un bana benzeyen tarafları var, fiziği çok benziyor, lakin ben daha yakışıklıyım” diye esprili konuştu. Yeteneğin tek başına bir şey dile getirmediğini kaydeden Karadağlı, şunları söyledi:

“Yeteneğin ya vardır ya yoktur, ben doğuştan olduğuna inanıyorum. Yetenek tek başına hiçbir şey ifade etmez. Benim kzım çok güzel piyano çalıyor lakin ben çalamıyorum. Çok çalışmanız gerekiyor.”

Kendisinin sanatçı değil aktör olduğunu belirten Karadağlı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkemi çok seviyorum, ülkemden çok mutluyum, çok güzel gençler yetişiyor. Bizim diğer ülkelerden eksik bir yanımız yok. Bütün oynadığım roller yalnızca roldür, zira ben profesyonelim. Role bir şeyler katarız lakin rollerden bir şey almayız. Oynadığım bütün rollerde benden bir parça var. Ben sanatçı değilim, ben aktörüm, ben yazılmış bir şeyi yorumluyorum. Allahın izniyle ileride Tamer Karadağlı iyi bir sanatçı denir. Ülkemizde çok sanatçı var. Tiyatro yapmak istiyorsanız önünüzde hiçbir mani olmaz. Bu işi yapmak istiyorsan, su akar yolunu bulur.”
Tamer Karadağlı bir öğrencinin ‘Nasıl bir Beşiktaşlısınız?’ sualine ise, üzerindeki montunu çıkararak sol kolunda bulunan kızının ismi “Zeyno”nun altındaki Kartal dövmesini göstererek yanıt verdi. Tamer Karadağlı’nın bu yanıtı öğrenciler tarafından uzun süre alkışlandı.

Bir önceki yazımız olan Niyazi Koyuncu: Yazıklar olsun! başlıklı makalemizde haber, haberler ve koyuncu hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Rize’de FETÖ operasyonu 3 kişi gözaltında!

RİZE Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü tahkikat çerçevesinde Rize Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ile …

.